Zielona ściana w nowej odsłonie
Zielona ściana w nowej odsłonie – 36 roślin na metr kwadratowy i zaawansowany system nawadniania z kompletem czujników temperatury i wilgotności, który czuwa nad odpowiednim nawodnieniem i optymalnym rozwojem roślin.
Wykorzystywanie w budynkach systemów zielonych ścian staje się coraz bardziej popularne w całej Europie, w tym – w Polsce. Przede wszystkim z powodu wielu korzyści, które niesie ze sobą to rozwiązanie. Naukowcy na świecie od wielu lat badają oddziaływanie zieleni na otoczenie człowieka. Wyniki tych badań potwierdzają ,przede wszystkim, korzystny wpływ ogrodów wertykalnych na:
- poprawę wilgotności powietrza,
- poprawę mikroklimatu, np. poprzez obniżanie latem temperatury wewnątrz pomieszczenia średnio o 4-6 stopni Celsjusza (badania z 2008 roku, przeprowadzone przez Wydział Inżynierii Rolniczej Uniwersytetu w Sevilli),
- oszczędność w zużywaniu energii np. na klimatyzację, bowiem dla swojego wzrostu i funkcji biologicznych rośliny pochłaniają m.in. promieniowanie słoneczne, wytwarzające ciepło,
- wyciszenie pomieszczeń.
Inwestowanie w zielone rozwiązania to nie tylko modny dodatek w przestrzeniach biznesowych. To także odpowiedź na oczekiwania jakie przed firmami stawia rozwój zgodny z ekologicznymi trendami. Inwestycja w zieleń jest również dowodem na społeczną odpowiedzialność biznesu, troskę o środowisko, pracowników i zrównoważony rozwój. Zielone ściany gwarantują również dodatkowe punkty w ocenie ekologiczności budynku do certyfikacji LEED i BREEAM. Ponadto, badania naukowców dowodzą, że biura wzbogacone o rośliny – np. w formie zielonych ścian – zwiększają również zadowolenie przebywających w nich pracowników i zwiększają ich efektywność nawet o 15 procent.
Zapraszamy do współpracy przy zielonych projektach! > Kontakt
-
Korzyści ekologiczne i ekonomiczne wynikające z tworzenia ogrodów wertykalnych w nowoczesnych inwestycjach
-
Mobilny ogród wertykalny: Jakie są jego zalety?
-
Ogród wertykalny na tarasie: jak go zaaranżować?