W Hadart stawiamy na rozwój

Wykorzystywanie dostępnej przestrzeni do zielonych aranżacji to od dawna już nie tylko moda, ale przede wszystkim świadome wpływanie na zdrowie, dobre samopoczucie oraz komfort pracy i życia człowieka na terenach zurbanizowanych.
W Hadart z przyjemnością wdrażamy idee biophilic design w życie, poszerzamy swoją wiedzę z zakresu projektowania zgodnie z naturą i rozwijamy swoje umiejętności. Okazją do tego był między innymi udział w warsztatach zorganizowanych przez Polskiego Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego.
W trakcie szkolenia omawiane były m.in. sposoby na wzmacnianie więzi ze środowiskiem naturalnym poprzez wnętrza, w których przebywamy, metody wprowadzania do wnętrz naturalnych form – zarówno wizualnych jak niewizualnych i co oznacza pośrednie reprezentowanie natury i jak stosować zintegrowane podejście w zrównoważonym projektowaniu. Uczestniczy szkolenia mieli również okazję poznać 14 wzorców projektowych biophilic design, dzięki którym można projektować wnętrza bardziej ożywione, regenerujące i stymulujące i omówić praktyczne zastosowanie biofilii we wnętrzach.
Biophilic design to przyszłość nas wszystkich – im szybciej zagości w naszym otoczeniu, tym jaśniejsza ta przyszłość ma szansę być. Zapraszamy do zapoznania się z wybranymi realizacjami z zakresu zielonych aranżacji oraz architektury krajobrazu. Z przyjemnością omówimy z Państwem możliwości, jakie niosą w zakresie biophilic design nasze konstrukcje m.in. zielonych ścian czy żyjących obrazów – zapraszamy!
-
Zielone fasady wsparciem w budowie neutralności emisyjnej
-
Well Health Safety Rating – co to jest i na czym polega?
Zagrożenia dla zdrowia wynikające z pandemii COVID-19, a także rosnące potrzeby w obszarze poprawy komfortu życia, pracy czy lepszego samopoczucia – wymuszają na deweloperach, architektach i zarządcach nieruchomości zmianę dotychczasowych standardów. Wiele prestiżowych inwestycji i nowoczesnych obiektów aspiruje do uzyskania certyfikatu Well Health Safety Rating. O co dokładnie chodzi?
Cały artykuł -
Zieleń sposobem na dezertyfikację miast
Dezertyfikacja to proces związany z degradacją gruntów na terenach suchych. Zjawisko to nie jest zarezerwowane wyłącznie dla odległej Afryki czy Azji, bowiem z problemem tym zmagają się też sukcesywnie rozbudowywane i eksploatowane tereny. O ile rozszerzanie się Sahary ma głównie naturalny charakter, to dezertyfikacja obszarów miejskich związana jest w dużej mierze z aktywnością człowieka. Skuteczną receptą na zahamowanie dezertyfikacji są inwestycje w tereny zielone.
Cały artykuł