Odwiedź nas na Facebook'u!
022 353 52 76

Kompleks biurowo-konferencyjno-hotelowy Posejdon w Szczecinie

Firma Hadart to blisko 30 lat doświadczenia w realizacji zielonych projektów zarówno w Polsce jak i za granicą. Do portfolio realizacji dołączyła również największa zewnętrzna żywa zielona ściana w Polsce wykonana przez Hadart w Szczecinie. Wysoka na 15 metrów zielona ściana wymagała odsunięcia od elewacji i montażu specjalnej konstrukcji nośnej. 150M2 zieleni zamontowano na specjalnej stalowo-aluminiowej konstrukcji nośnej kotwionej do ściany nośnej budynku, która została zaprojektowana i wykonana w systemie Design and Build. Zielona konstrukcja ozdobiła patio części biurowej kompleksu biurowo-konferencyjno-hotelowego POSEJDON w Szczecinie.

W realizacji wykorzystano technologię dla rozwiązań pro-eko, tu: automatyczny system nawadniania dobrany indywidualnie do wielkości ściany z czujnikiem temperatury, nasłonecznienia i wilgoci podłoża – zaprogramowany na podstawie analizy wędrówki słońca; oraz wykorzystanie wody deszczowej do podlewania roślin.

Rośliny zostały dobrane indywidualnie do miejsca, po uprzedniej analizie ekspozycji na światło, dzięki zbadaniu wędrówki słońca i cienia w patio. Wykorzystano około 20 gatunków roślin dobranych do projektu: w tym gatunki zimozielone – runianka japońska, barwinek, czyściec wełnisty, floksy, paprocie, bergenie, turzyce, liriope; częściowo zimozielone – kosmatki, bodziszki; i kwitnące – dzwonki, żurawki, iglice, jasnoty. Łącznie: ponad 6500 sztuk sadzonek.